Neden Continental Tercih Ediliyor?

Neden Continental Tercih Ediliyor?

Continental 1871 senesi kurulduğundan beri sürüş keyfinden ve tabiki konforundan eksiltmeden sürekli güvenliği hedeflemektedir. Bu bağlamda güvenlik konusunda çeşitli teknolojiler geliştirmiş ve hali hazırda da geliştirmeye devam etmektedir. Örneğin lastik sektöründe bir ilk olan sırt desenli lastiği üretip geliştiren firma Continental'dir. Ayrıca eContact teknolojisinin yanında otomotiv güvenliğine dair ortaya koyduğu başarılı inovasyonlarla adından söz ettiren firmalardandır. Üstelik bunu kurulduğu ilk günden beri hızla devam ettirip 140 yılı aşan bir tecrübeyle sürdürmektedir. Nakliyat ve imalat sektörlerindeki başarılı geliştirmeleri hali hazırda daha bir çok sektör için büyük bir hızla devam etmektedir. Bunu güçlü bir ekiple sürdüren Continental bünyesinde 200.000 insanı barındıran büyük bir ailedir.

Bilindiği üzere Continental bir Alman firmasıdır. Alman mühendisliği de dünyada, titizliği ve geliştirdikleri üstün teknolojilerle iyi tanınır. Sürekli yeni ve yaratıcı fikirleri hayata geçiren Continental firması bu sektöredeki ilk sırt desenli lastiği hayata geçirdiği gibi her yeni ürün ve hikayede bu yaratıcı devamlı kılmayı hedefliyor.

Continental'in bu üstün tekonolojileri hayata geçirdiği merkez üs Almanya Hannover'dadır. Dünyadaki sayılı test yarışı pisti ise Contidrom Avrupa ve Amerika'da olağan üstü özveri ve istekle çalışan 1000’in üzerinde bilim insanını bir araya getirmiş bir tesistir. Bu tesiste yüzlerce mühendis ve tasarımcı sürekli olarak yeni teknoloji ve ürünleri test etmektedir. Yapılan bu testler ve çalışmalar neticesinde daha emniyetli bir sürüş için neler yapılması gerektiği tespit edilip hayata geçirilmektedir. Bunu yaparken de 140 yılı aşan tecrübe ve tabiki Alman disiplininden ödün verilmemektedir.

Tüm bu çalışan ve bilgi birikimi sayesinde Continental dünyanın tüm yollarını tanır ve neticesinde de nasıl fren yapılacağını iyi bilir. Tüm tutkumuz ve tecrübemizle teknolojimizi geliştirmeye ve yenilikler yapmaya devam ediyoruz. Kaliteli malzemelerle üretilen her yeni ürünle kalite standartlarını sürekli yükseltiyoruz. Her üretileni tasarıma geliştirdiklerimizden edindiğimiz tecrübeyi de katarak yeni tecrübeler elde ediyoruz.